Özlem Zeytincilik

Özlem Zeytincilik

Orhangazi'de yerleşik olarak kurulmuş firmamız; 1980 yılından bugüne Gemlik Zeytini üretimi yapmaktadır.

Zeytin, olgunlaşma süreci boyunca yeşil renkten olgunlaşmasıyla orantılı olarak kararan, besin değeri yüksek, tek çekirdeği bulunan, yağlı ve etli bir meyvedir. Meyvenin bulunduğu ağaçlar 10-20 metre yüksekliğe varabilen ağaçlardır.

Zeytin, sofralık zeytin olarak işlenebilmektedir;

%100 Doğal Zeytin

% 100 doğal Gemlik Zeytin  hasat edilme şekline ve olgunluk durumuna göre işlenmektedir. Olgunlaşma ile oluşan ve artan antosiyaninler zeytinin rengini aşamalı olarak öncelikle yeşilden pembeye, ardından maviden mora son olarak da siyaha döndürür. Siyah rengin gözlemlenmesi zeytinin tam olgunlaşma gösterdiğini bildirir.

Zeytin ham halde iken tadındaki acılıktan kaynaklı olarak sofralık ve zeytinyağı olarak işlenir. Dünyada üretilen zeytinlerin ortalama %90’ı zeytinyağı üretimi için kullanılmakta, kalan %10’luk kısmı da sofralık zeytine işlenmektedir
 
Topladığımız zeytinleri bölgenin zeytin merkezi MARZİM ’de bulunan modern üretim fabrikamızda hijyen eksiği olmadan işleyip taze şekilde ve hızlı lojistik ağımız aracılığıyla tüm yetkili bayilerimize sevk edip, bizim zeytinlerimizi tüketmeyi seven müşterilerimize ulaşmasını sağlıyoruz. Özlem Zeytincilik günümüzde 81 ilde müşteriler ile buluşabiliyor. Aynı zamanda online satış aracılığıyla da 81 ile gönderim yapılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir